به وب سایت رسمی  انجمن توسعه بهره وری ایران  خوش آمدید .

امروز: یکشنبه 25 آذر 1397
`````

نشست ششم روسا و دبیران کمیته های بهره وری دستگاه های اجرایی ، در تاریخ دوم آذر ماه جاری، به دعوت سازمان ملی بهره وری ایران، به میزبانی سازمان صنایع دفاع ، واقع در پاسداران سه راه اختیاریه، تشکیل و آقای پور خردمند به نمایندگی از انجمن در این جلسه شرکت کردند. در این جلسه آقای انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و سرکار خانم دکتر رویا طباطبایی، رییس سازمان ملی بهره وری ایران نیز حضور داشتند.
در ابتدای جلسه، آقای دکتر شفقت، معاون سازمان صنایع دفاع، گزارشی از نحوه سازماندهی حرکت بهره وری و برنامه های اجرا شده برای ارتقای بهره وری در این سازمان را به حاضرین ارایه کردند. بر اساس گفته های آقای دکتر شفقت، رشد شاخص های بهره وری نیروی انسانی و بهره وری کل عوامل ، همچنین شدت مصرف انرژی در واحدهای وابسته به این سازمان، طی دو سال گذشته، فراتر از میانگین کشور و فراتر از میانگین صنعت بوده است. البته بهره وری سرمایه، در این سازمان همچنان منفی است و دلیل آن وجود دارایی های بلااستفاده و غیر قابل تبدیل به ارزش افزوده عنوان شد. عامل موفقیت این سازمان ازسوی آقای دکتر شفقت، اراده این سازمان در واگذاری پروژه های فنی نظامی خود به شرکت های خارج از سازمان عنوان کردند.
در دنباله خانم دکتر طباطبایی ، ضمن تشکر از برگزاری منظم جلسه و میزبانی سازمان صنایع دفاع، گزارش خلاصه ای از اقدامات سازمان در پی گیری اجرای برنامه جامع بهره وری و اقدامات دستگاه های اجرایی در نهادینه کردن حرکت بهره وری ارایه کردند. ایشان اشاره کردند که سهم ایران در میزبانی نشست های سازمان بهره وری آسیا، بالاتر از بسیاری از کشورهای عضو این سازمان و بعد از تایوان در رده دوم قرار دارد که بخشی از آنها با همکاری دستگاه های اجرایی میسر شده است. سازمان ملی بهره وری ایران در حال حاضر، 77 نفر نیروی کارشناس و کارمند در اختیار دارد.
سخنران بعدی این جلسه، آقای انصاری، رییس سازمان امور اداری و استخدامی، به مشکلات ساختاری در نظام اداری کشور اشاره و اظهار کردند که دستگاه اجرایی دولت، نزدیک به سه و نیم میلیون کارمند و یک و نیم میلیون بازنشسته و حدود یک میلیون نفر هم به عنوان جانباز و ایثارگر دارد که از محل درآمدهای عمومی ارتزاق می کنند. این در حالی است که با وجود پایین بودن کارآیی نیروی انسانی به ویژه در بخش دولتی، همچنان روسای این دستگاه ها درخواست اضافه کردن پست های سازمانی و استخدام نیرو دارند. ایشان همچنین اشاره کردند که بهره وری در بخش عمومی ، یعنی حوزه اجتماعی و فرهنگی ، نیازمند توجه جدی تری است و باید سازمان بهره وری برای این موضوع تلاش بیشتری از خود نشان دهد.
جلسه با ارایه گزارش یکی از مدیریت های سازمان صنایع دفاع ادامه یافت و نکات خوبی از فعالیت های این مدیریت ، در خصوص اجرایی کردن بهره وری در این سازمان به حاضرین ارایه شد.
در این جلسه کتابی، با عنوان بهره وری با رویکرد کاربردی " از انتشارات یا مهدی وابسته به این سازمان در 333 صفحه و همچنین کتاب " واژه نامه بهره وری " نشر از سوی سازمان ملی بهره وری در 114 صفحه به حاضرین اهدا شد. جلسه در ساعت 9:20 دقیقه با ذکر صلوات حاضرین خاتمه پیدا کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید