به وب سایت رسمی  انجمن توسعه بهره وری ایران  خوش آمدید .

امروز: دوشنبه 03 آذر 1399
`````

آخرین اخبار

معرفی کتاب

دكتر «سانتی كانوك تاناپورن» به عنوان دبیر كل جدید سازمان بهره وری آسیایی (APO) در نامه ای به دكتر رویا طباطبایی یزدی رئیس سازمان ملی بهره وری ایران اظهار امیدواری كرد كه روابط سازمان بهره وری آسیایی با جمهوری اسلامی ایران ارتقا یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، در این نامه، وی ضمن ابراز خرسندی از احراز این سمت، اطمینان داده كه خواستار همكاری نزدیك تر سازمان بهره وری آسیایی با سازمان ملی بهره وری ایران به منظور پیشبرد ماموریتAPO  است كه توسعه اقتصادی ـ اجتماعی منطقه آسیا ـ اقیانوسیه را از طریق ارتقای بهره وری دنبال می كند.

وی هم چنین اظهار امیدواری كرده كه سازمان ملی بهره وری ایران به حمایت های بی دریغ خود در سال های اخیر به منظور توسعه همكاری های فیمابین و هم چنین كشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی ادامه دهد.

شایان ذكر است كه دكتر سانتی كانوك تاناپورن یازدهمین دبیركل سازمان بهره وری آسیایی و نخستین تایلندی است كه بر صندلی دبیركلی این سازمان تكیه زده و از ۱۶سپتامبر ۲۰۱۶ (۲۶شهریورماه ۱۳۹۵) فعالیت خود را در دبیرخانه APO آغاز كرده است. وی در پنجاه و هشتمین اجلاس شورای حكام سازمان بهره وری آسیایی (GBM)  كه آوریل سال ۲۰۱۶میلادی (اردیبهشت ماه ۱۳۹۵) در جاكارتای اندونزی برگزار شد، از سوی كشورهای عضو  به مدت ۳سال به این سمت انتخاب شد.

بر اساس اعلام سایت سازمان بهره وری آسیایی، وی یكی از تلاشگران عرصه صنعت با حدود ۴۰سال سابقه با تجارب ارزنده در زمینه به پیش راندن طرح های افزایش بهره وری و برنامه های توسعه بین المللی و استراتژیك است. وی هم چنین تجارب گسترده ای اعم از كنترل كیفیت محصولات، ارائه مشاوره در زمینه محیط زیست و همچنین مدیریت مواد زائد در بخش های مخابرات و پتروشیمی را داراست. وی دكترای شیمی از دانشگاه پلی تكنیك ساندرلند انگلستان دارد.

پیش از این، آقای «ماری آمانو» مسئولیت دبیركلی سازمان بهره وری آسیایی را برعهده داشت كه در سفری به تهران در خردادماه ۱۳۹۳با مقامات كشورمان از جمله دكتر محمدباقر نوبخت و دكتر محسن رضایی نیز دیدار كرد.

سازمان بهره وری آسیایی یك سازمان منطقه ای، بین دولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی است كه از سال ۱۹۶۱آغاز به كار كرده و هم اكنون ۱۹كشور شامل كشورهای بنگلادش، لائوس، كامبوج، مالزی، تایوان، مغولستان، فیجی، نپال، پاكستان، هندوستان، فیلیپین، اندونزی، سری لانكا، سنگاپور، ژاپن، تایلند، كره جنوبی، ویتنام و جمهوری اسلامی ایران عضو این سازمان هستند. كشورمان از سال ۱۹۶۵به عضویت APO درآمده است و فروردین ماه سال آینده نیز میزبانی پنجاه و نهمین اجلاس GBM را در تهران برعهده دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید